Z kavárenského života, Strana 4

V kavárenském prostředí se toho nemálo děje. I v životě obecně. Stačí jen pozorovat. Každý den na nás čekají příběhy. I v naší kavárně se děly věci. A budou dít. Proto to mám tolik ráda. Nová seznámení. Nové lásky. Nová přátelství. Náhodná setkání po letech. Anebo jen tak krásné neplánované chvíle nad šálkem kávy. Každý den je dobrodružství samo o sobě. Nikdy nevíte, co se přihodí. Koho potkáte. Koho poznáte. Mám ráda kavárny, právě pro jejich vztahový přínos, svobodu, bytí tím, kým jsme. Tady se prostě na tituly nebo hodnosti nehraje.  Všichni jsme jen lidé, co si právě přišli vychutnat kousek života nad šálkem kávy. A já jsem taková "máma", která s potěšením obsluhuje, pečuje a naslouchá. 
 
Spisky zážitků, vjemů, kterými mě zaplavujete. Jen tak pro radost a dobrou náladu, když chcete u kávy lelkovat. Toho, co se stalo. Nestalo. Těžko odhadnout, zda reálně nebo jen v mé hlavě. Nakonec, na tom ani tolik nesejde. Reál či smyšlený reál. Výjde to na stejno. Vítejte v realitě života. Pokud by se tedy někomu zdálo, že se v příběhu našel, tak se mu to opravdu jenom zdá. Anebo možná ne. A proč by taky ne. Hrdinou přeci může být kdokoli.
 

Dovětek. Možná jste postřehli, že nepoužívám obrázků. Všimli jste si dobře. Úmyslně. Nejsem malíř, kreslíř ani fotograf. Baví mě slovo. Slovy vytvářet obrazy. Proto píšu. Užívejte slov a obrázky přenechávám vaší fantazii.


 

Moje první soutěž v aeropressu

28.únor 2015 Datum, které se zapsalo do dějin mé kávové kariéry. To mě tak asi měsíc nazpátek napadlo, že bych se mohla zúčastnit soutěže v aeropressu. Ne že bych byla soutěžní tip, jen jsem chtěla jsem vyjít ze své ulity, poznat nové lidi, získat nové zkušenosti a zjistit si, jak si stojím, kam jsem se za ten půl rok experimentování posunula. Přihláška odeslána. Akceptována. Zaplaceno. Soutěžní...

Nahoru
13 položek celkem